Farba emulsyjna – taka sama, a jednak inna

Farba emulsyjna – taka sama, a jednak inna Remont domu wiąże się zawsze z dość dużymi wydatkami. Co zrobić, aby trochę je ograniczyć? Należy przede wszystkim przemyśleć, które z pomieszczeń wymaga natychmiastowej interwencji farby i pędzla. Przecież nie musimy od razu zabierać się za remontowanie całej powierzchni mieszkalnej. Resztę można tylko odświeżyć, co w finale i tak da fenomenalny efekt. Największy problem może przysporzyć wybór odpowiednich farb. Te nowoczesne, znacznie różnią się od tych dostępnych na rynku jeszcze parę lat temu. Są przede wszystkim bezwonne i nie kapią, co znacznie ułatwia przeprowadzenie planowanego remontu. Wybieramy zawsze te o jeden ton jaśniejsze od tych, które planujemy zakupić. Da to dużo lepszy efekt końcowy, a naze mieszkanie zyska drugie życie, wzbudzając zachwyt zarówno nasz jak i odwiedzających nas gości. Do pomalowania ścian w naszym domu najczęściej stosuje się farby emulsyjne. Ich zaletą jest przede wszystkim bardzo dużawydajność i stosunkowo niska cena. Bez najmniejszego problemu pokryją od 8 do 14 m2 malowanej powierzchni oraz nadają się do niemal wszystkich podłoży. Pomalujemy nimi zarówno tynk, płyty gipsowo – kartonowe, beton, cegłę, drewno, materiały drewnopochodne jak również tapety. Farby tego typu są również niesamowicie bezpieczne pod względem składu chemicznego. Podstawowym ich rozcieńczalnikiem jest woda, dzięki czemu nie są szkodliwe dla otoczenia. Z powodzeniem zatem możemy malować nimi ściany w naszym mieszkaniu. Dawne emulsje kojarzyły się przede wszystkim z dość intensywnym zapachem. Jednak nie tylko elektronika ruszyła z duchem czasu. Nowoczesność zawitała również na półki z farbami. Te współczesne nie wydzielają przykrego zapachu, znakomicie kryją stary kolor już po pierwszym pomalowaniu, no a przede wszystkim, co dla wielu może okazać się najistotniejsze – nie pozostawiają zacieków na ścianach. Jest to chyba wystarczający bodziec do tego, aby z ochotą chwycić pędzel lub wałek w rękę i z werwą zabrać się do pracy. Malowanie jest w końcu jedną z najprzyjemniejszych czynności podczas remontu naszego domu.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,

Gdy remont czas zacząć

Gdy remont czas zacząć Przeprowadzenie remontu mieszkania to czynność bezsprzecznie pracochłonna i zabierająca mnóstwo czasu. Najgorsze, kiedy remont poszczególnych pomieszczeń w naszym domu odkładamy do czasu, kiedy nie pozostaje nam nic innego, jak tylko gruntowny remont pokoi, kuchni, łazienki i korytarza. Jednak nie popadajmy w paranoję i niezabierajmy się za wszystko jednocześnie, gdyż bardzo szybko możemy stracić zapał do pracy, ponieważ przy ogólnie panującym bałaganie długo nie będziemy widzieć efektu naszej harówki, co może dość demotywująco wpłynąć na nasz zapał do dalszej pracy. Najważniejsze by do remontu zabierać się etapami. Zacznijmy od malowania ścian. Jest to chyba najprzyjemniejsza czynność każdego remontu. Nie jest to w zasadzie nic skomplikowanego i nawet dziecko poradzi sobie z tym znakomicie. Dostęp różnokolorowych barwników na rynku jest naprawdę przeogromny i bez najmniejszego problemu znajdziemy coś, co sprawi, że nasze mieszkanie zupełnie odmieni swoje oblicze. Nowoczesne farby bardzo często bardzo szybko schną, dlatego malowane pomieszczenia nie wymagają kilkudniowego wietrzenia, jak również nie wydzielają przykrego, kwaśnego zapachu. Poza tym nie brudzą tak jak te sprzed kilku lat. A jeśli nawet, to bardzo łatwo sprać je zarówno z ubrań jak i skóry. Najczęściej wybieranym barwnikiem, dzięki któremu nasze mieszkanie zyska całkiem nowe oblicze, jest farba akrylowa. Jest ona powszechnie dostępna i stosunkowo tania. Oczywiście zawsze istnieje możliwośćsamodzielnego skomponowania najbardziej odpowiadającego nam koloru. Musimy tylko zaopatrzyć się w białą farbę i dokupić do niej najbardziej odpowiadający nam pigment. Sposobów na osiągnięcie upragnionego celu jest naprawdę sporo. Co pomysłowsi decydują się także na ozdobienie ścian wymyślnymi wzorkami i aranżacjami, dzięki którym każde z remontowanych pomieszczeń nabiera oryginalnego wyglądu i niepowtarzalnego charakteru. Służą do tego gotowe, naklejane na ścianę szablony, lub takie, po których malujemy pędzlem, a po ich oderwaniu od ściany naszym oczom ukazuje się wybrany uprzednio wzór.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,

Radość z malowania

Radość z malowania Jeśli znudził Ci się Twój teraźniejszy kolor bądź chcesz go po prostu zmienić to nie wahaj się. To naprawdę nic trudnego. Wystarczą tylko dobre chęci i ochota do malowania. A w tym momencie wszystko pójdzie w mgnieniu oka. Do wzbogacenia jak i również zmiany wnętrza wystarczy tak naprawdę niewiele. A mianowicie puszka z farbą jak i pędzel lub wałek. To już zależy kto jak woli. Dzięki takim zmianom pomieszczenie będzie jak nowe. Pokój nabierze barw oraz świeżości. Przy czym nabierze ciekawego domowego nastroju. W tych latach najbardziej powszechną farbą jest barwnik o nazwie Power Paint. Jest ona doskonałym rozwikłaniem naszego problemu ze starym kolorem ścian. Farba ta pomoże nam w bardzo szybki sposób przemalować całą część powierzchni ściany. Takim rodzajem farby jesteśmy w stanie pomalować dosłownie wszystko. Zaczynając od ścian, a kończąc na meblach. Farba Power Paint cechuje się bardzo długim okresem wytrzymałości. Jest ona naprawdę bardzo trwała i skuteczna. Dzięki temu typu farby całe nasze wnętrze mieszkania bądź innego pomieszczenia będzie wyglądać jak z obrazka. Tak naprawdę nie jest to droga farba. Nie musimy martwić się o koszty, gdyż są one zdecydowanie niewielkie. Zakupiona puszka farby starczy nam na bardzo długi okres. Przez to jesteśmy w stanie zaoszczędzić pieniądze jak i również nasz czas. Farba Power Paint jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowanych ludzi. Posiada ona również różne odcienie barw. Jest to na pewno bardzo korzystne dla każdego z osobna. A to dlatego, gdyż każdy lubi inne kolory. Do naszych sypialni najlepiej używać jest jasnych kolorów. Jest tak, ponieważ zapewni nam to doskonałe samopoczucie. Dzięki temu będziemy czuć się swobodniej i bezpieczniej we własnym kącie. Jak i również myślę, że będziemy mieli lepsze możliwości na naukę. Myślę tak, gdyż pokój ten będzie odświeżony. Sprawi to tym samym chęć wykonywania różnych zadań szkolnych jak i naszych zainteresowań. Jestem pewny, ze tym samym każda osoba będzie dbać o otoczenie, w którym się znajduje. A to dlatego, ponieważ będzie to jego część życia.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,

Odpowiednie przygotowanie się do remontu to połowa sukcesu

Odpowiednie przygotowanie się do remontu to połowa sukcesu Wybór farb do malowania mieszkań jest dziś naprawdę ogromny. Każdy producent na opakowaniu podaje wszelkie niezbędne informacje zarówno o składzie chemicznym barwnika, jak również o tym po jakim czasie ścianę należy pokryć jej kolejną warstwą. Nowoczesne farby w znacznej mierze różnią się od tych dostępnych na rynku jeszcze jakieś parę lat temu. Te, które możemy kupić dziś w każdym niemal sklepie chemicznym nie wydzielają przykrego zapachu,dzięki czemu wietrzenie pomieszczeń możemy ograniczyć do minimum. Skoro już zabieramy się do malowania, weźmy pod uwagę, że prawdopodobnie czeka nas przynajmniej dwukrotne pokrycie odświeżanych ścian. W przeciwym razie raczej na pewno z podspodu przebijać będzie stara farba. Zanim jednak zaczniemy pokrywać stary kolor nową warstwą, musimy poczekać, aż ta nałożona po raz pierwszy, porządnie wyschła. Jest to dość istotne z tego prostego powodu, że w ten sposób ograniczamy do minimum pojawienie się na jej powierzchni nieestetycznych bąbli. Mało tego, farba miejscami może zacząćsię złuszczać, co w efekcie może doprowadzić do tego, że całą przygodę z malowaniem będziemy mogli zacząć od początku. Warto pamiętać również o prawidłowej konserwacji wszelkich niezbędnych malarskich atrybutów, takich jak pędzle czy wałki. W tym celu należy bardzo dokładnie wypłukać je wodą, a jeśli to nie pomoże, zanurzyć na jakiś czas w rozpuszczalniku. Po wyschnięciu należy dokładnie owinąć je folią spożywczą oraz zakleić taśmą malarską. Przy kolejnym remoncie nie będziemy mieli najmniejszego problemu z zaschniętymi pędzlami i bezużytecznymi wałkami, dzięki czemu bez najmniejszego problemu będziemy mogli ponownie skorzystać z ich pomocy. Podsumowująć, remontowanie mieszkania wcale nie jest takie straszne, jak mogłoby się wydawać i to co odwlekamy z dnia na dzień i z miesiąca na miesiąc, w gruncie rzeczy może przysporzyć nam więcej frajdy podczas aranżacji wnętrz i doboru odpowiedniej gamy kolorów, niż myślimy. Wystarczy odrobina dobrej woli i pozytywnego podejscia. Reszta przyjdzie sama.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,