Gdy remont czas zacząć

Gdy remont czas zacząć Przeprowadzenie remontu mieszkania to czynność bezsprzecznie pracochłonna i zabierająca mnóstwo czasu. Najgorsze, kiedy remont poszczególnych pomieszczeń w naszym domu odkładamy do czasu, kiedy nie pozostaje nam nic innego, jak tylko gruntowny remont pokoi, kuchni, łazienki i korytarza. Jednak nie popadajmy w paranoję i niezabierajmy się za wszystko jednocześnie, gdyż bardzo szybko możemy stracić zapał do pracy, ponieważ przy ogólnie panującym bałaganie długo nie będziemy widzieć efektu naszej harówki, co może dość demotywująco wpłynąć na nasz zapał do dalszej pracy. Najważniejsze by do remontu zabierać się etapami. Zacznijmy od malowania ścian. Jest to chyba najprzyjemniejsza czynność każdego remontu. Nie jest to w zasadzie nic skomplikowanego i nawet dziecko poradzi sobie z tym znakomicie. Dostęp różnokolorowych barwników na rynku jest naprawdę przeogromny i bez najmniejszego problemu znajdziemy coś, co sprawi, że nasze mieszkanie zupełnie odmieni swoje oblicze. Nowoczesne farby bardzo często bardzo szybko schną, dlatego malowane pomieszczenia nie wymagają kilkudniowego wietrzenia, jak również nie wydzielają przykrego, kwaśnego zapachu. Poza tym nie brudzą tak jak te sprzed kilku lat. A jeśli nawet, to bardzo łatwo sprać je zarówno z ubrań jak i skóry. Najczęściej wybieranym barwnikiem, dzięki któremu nasze mieszkanie zyska całkiem nowe oblicze, jest farba akrylowa. Jest ona powszechnie dostępna i stosunkowo tania. Oczywiście zawsze istnieje możliwośćsamodzielnego skomponowania najbardziej odpowiadającego nam koloru. Musimy tylko zaopatrzyć się w białą farbę i dokupić do niej najbardziej odpowiadający nam pigment. Sposobów na osiągnięcie upragnionego celu jest naprawdę sporo. Co pomysłowsi decydują się także na ozdobienie ścian wymyślnymi wzorkami i aranżacjami, dzięki którym każde z remontowanych pomieszczeń nabiera oryginalnego wyglądu i niepowtarzalnego charakteru. Służą do tego gotowe, naklejane na ścianę szablony, lub takie, po których malujemy pędzlem, a po ich oderwaniu od ściany naszym oczom ukazuje się wybrany uprzednio wzór.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,

Farby, szablony i stemple, czyli zabieramy się za remont

Farby, szablony i stemple, czyli zabieramy się za remont Jeśli znudził nam się kolor ścian w naszym mieszkaniu, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko je odświeżyć. W dzisiejszych czasach nie powinno stanowić to najmniejszego problemu nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z malowaniem nic wspólnego. Dostępna na rynku gama środków skutecznie pomoże nam w walce z remontem. Dużym udogodnieniem są także gotowe szablony oraz stemple, które możemy kupić w niemal każdym sklepie oferującym profesjonalny wystrój wnętrz. Jednak nie musimy od razu w tym celu wybierać się do sklepu. Wielu z nas decyduje się na własnoręczne wykonanie stempla lub szablonu. Wystarczy do tego kawałek tektury, gąbka, nożyczki i odrobina wyobraźni, bez której w tym przypadku daleko nie zajedziemy. Gotowe wzory możemy również ściągnąć bezpośrednio na swój komputer za pomocą internetu, który w tej dziedzinie oferuje naprawdę wiele rozwiązań. Zanim zabierzemy się do pracy, dość istotne jest również, aby dokładnie zabezpieczyć meble, podłogę i inne przedmioty, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas przeprowadzanych prac remontowych. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem może być również odbicie na ścianach kształtu mebli, co jest nie lada wyzwaniem, ale efekt może być naprawdę piorunujący. Gotowe szablony natomiast mogą być znakomotym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym. Te dostępne na rynku oferują całe mnóstwo wzorów postaci z ulubionych bajek, dzięki czemu nasza pociecha poczuje się jak w prawdziwej, bajkowej krainie. Wszystkozależy od nas samych i naszej wyobraźni. Bardzo istotne wydaje się również, że szablony można w dość prosty sposób usunąć z powierzchni ściany. Malowanie może okazać się znakomitą przygodą. Pozwala ono na puszczenie wodzy fantazji i własną aranżację pomieszczeń mieszkalnych w jedyny i niepowtarzalny sposób. Dość istotny jest również fakt, że wszystko to możemy osiągnąć dość małym kosztem finansowym, co na pewno nie zrujnuje naszego domowego budżetu, a efekt końcowy może być powalający i zapierający dech w piersiach.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,

Jak prawidłowo pomalować ścianę?

Jak prawidłowo pomalować ścianę? Malując ściany oraz remontując mieszkanie warto zapoznać się z kilkoma terminami, które mogą okazać się dość przydatne. Jednym z pojęć, które może przysporzyć początkującym fachowcom sporo problemów jest laserunek. Jest to przeźroczysta warstwa wierzchnia farby, która zmienia barwę powierzchni, na którą go nakładamy. Brzmi dość skomplikowanie, jednak w praktyce nie powinno przysporzyć nam to problemów. Technika laserunku z powodzeniem może być wykorzystywana do dekorowania ścian. Dzieje się tak dzięki bardzo nowoczesnym bejcom, które znakomicie wspomagają jej pracę. Dzięki możliwościom laserunku możemy tworzyć na powierzchni bardzo oryginalne, nadające wnętrzy nowoczesności, przecierki. Aby prawidłowo nałożyć bejcę, używamy do tego typowego malarskiego pędzla, miękkiej gąbki, wałka dekoracyjnego lub zwykłej, czystej szmatki. Choć od tego, jakiego z narzędzi urzyjemy, zależeć będzie w znacznym stopniu efekt końcowy. Bejcę możemy nakładać na różne sposoby. W tym przypadku możemy z powodzeniem popuścić wodzę fantazji. Jednego możemy być pewni – takiego wzoru, jaki uda nam się stworzyć, nie znajdziemy w żadnym innym domu. Nakładać bejcę możemy na szereg różnych sposobów. Zarówno ruchy kuliste jak i z dołu do góry dadzą w rezultacie bardzo oryginalny efekt. Tak na dobrą sprawę technik malowania ścian jest naprawdę wiele. W ostatnim czasie prawdziwą furorę na rynku robią naklejane na ścianach szablony. Dzięki nim również możemy w skuteczny, prosty i tani sposób zmienić oblicze naszego mieszkania. Najważniejsze to pozytywne podejście i nie zniechęcanie się ewentualnymi porażkami. Bardzo pomocny w tej kwestii może okazać się również internet i jego zasoby. Jest w sieci mnóstwo forów tematycznych, dzięki której zdobędziemy podstawową wiedzę na temat wystroju wnętrz i zdobienia ścian. Nie będziemy musieli dzięki temu wydawać fortuny na zatrudnienie fachowca odpowiedzialnego za wystrój naszego mieszkania. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale z satysfakcją będziemy mogli pochwalić się przed przyjaciółmi własnoręcznie wykonaną pracą.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,