Farba emulsyjna – taka sama, a jednak inna

Farba emulsyjna – taka sama, a jednak inna Remont domu wiąże się zawsze z dość dużymi wydatkami. Co zrobić, aby trochę je ograniczyć? Należy przede wszystkim przemyśleć, które z pomieszczeń wymaga natychmiastowej interwencji farby i pędzla. Przecież nie musimy od razu zabierać się za remontowanie całej powierzchni mieszkalnej. Resztę można tylko odświeżyć, co w finale i tak da fenomenalny efekt. Największy problem może przysporzyć wybór odpowiednich farb. Te nowoczesne, znacznie różnią się od tych dostępnych na rynku jeszcze parę lat temu. Są przede wszystkim bezwonne i nie kapią, co znacznie ułatwia przeprowadzenie planowanego remontu. Wybieramy zawsze te o jeden ton jaśniejsze od tych, które planujemy zakupić. Da to dużo lepszy efekt końcowy, a naze mieszkanie zyska drugie życie, wzbudzając zachwyt zarówno nasz jak i odwiedzających nas gości. Do pomalowania ścian w naszym domu najczęściej stosuje się farby emulsyjne. Ich zaletą jest przede wszystkim bardzo dużawydajność i stosunkowo niska cena. Bez najmniejszego problemu pokryją od 8 do 14 m2 malowanej powierzchni oraz nadają się do niemal wszystkich podłoży. Pomalujemy nimi zarówno tynk, płyty gipsowo – kartonowe, beton, cegłę, drewno, materiały drewnopochodne jak również tapety. Farby tego typu są również niesamowicie bezpieczne pod względem składu chemicznego. Podstawowym ich rozcieńczalnikiem jest woda, dzięki czemu nie są szkodliwe dla otoczenia. Z powodzeniem zatem możemy malować nimi ściany w naszym mieszkaniu. Dawne emulsje kojarzyły się przede wszystkim z dość intensywnym zapachem. Jednak nie tylko elektronika ruszyła z duchem czasu. Nowoczesność zawitała również na półki z farbami. Te współczesne nie wydzielają przykrego zapachu, znakomicie kryją stary kolor już po pierwszym pomalowaniu, no a przede wszystkim, co dla wielu może okazać się najistotniejsze – nie pozostawiają zacieków na ścianach. Jest to chyba wystarczający bodziec do tego, aby z ochotą chwycić pędzel lub wałek w rękę i z werwą zabrać się do pracy. Malowanie jest w końcu jedną z najprzyjemniejszych czynności podczas remontu naszego domu.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,

Gdy remont czas zacząć

Gdy remont czas zacząć Przeprowadzenie remontu mieszkania to czynność bezsprzecznie pracochłonna i zabierająca mnóstwo czasu. Najgorsze, kiedy remont poszczególnych pomieszczeń w naszym domu odkładamy do czasu, kiedy nie pozostaje nam nic innego, jak tylko gruntowny remont pokoi, kuchni, łazienki i korytarza. Jednak nie popadajmy w paranoję i niezabierajmy się za wszystko jednocześnie, gdyż bardzo szybko możemy stracić zapał do pracy, ponieważ przy ogólnie panującym bałaganie długo nie będziemy widzieć efektu naszej harówki, co może dość demotywująco wpłynąć na nasz zapał do dalszej pracy. Najważniejsze by do remontu zabierać się etapami. Zacznijmy od malowania ścian. Jest to chyba najprzyjemniejsza czynność każdego remontu. Nie jest to w zasadzie nic skomplikowanego i nawet dziecko poradzi sobie z tym znakomicie. Dostęp różnokolorowych barwników na rynku jest naprawdę przeogromny i bez najmniejszego problemu znajdziemy coś, co sprawi, że nasze mieszkanie zupełnie odmieni swoje oblicze. Nowoczesne farby bardzo często bardzo szybko schną, dlatego malowane pomieszczenia nie wymagają kilkudniowego wietrzenia, jak również nie wydzielają przykrego, kwaśnego zapachu. Poza tym nie brudzą tak jak te sprzed kilku lat. A jeśli nawet, to bardzo łatwo sprać je zarówno z ubrań jak i skóry. Najczęściej wybieranym barwnikiem, dzięki któremu nasze mieszkanie zyska całkiem nowe oblicze, jest farba akrylowa. Jest ona powszechnie dostępna i stosunkowo tania. Oczywiście zawsze istnieje możliwośćsamodzielnego skomponowania najbardziej odpowiadającego nam koloru. Musimy tylko zaopatrzyć się w białą farbę i dokupić do niej najbardziej odpowiadający nam pigment. Sposobów na osiągnięcie upragnionego celu jest naprawdę sporo. Co pomysłowsi decydują się także na ozdobienie ścian wymyślnymi wzorkami i aranżacjami, dzięki którym każde z remontowanych pomieszczeń nabiera oryginalnego wyglądu i niepowtarzalnego charakteru. Służą do tego gotowe, naklejane na ścianę szablony, lub takie, po których malujemy pędzlem, a po ich oderwaniu od ściany naszym oczom ukazuje się wybrany uprzednio wzór.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,

Jak prawidłowo zaplanować remont mieszkania?

Jak prawidłowo zaplanować remont mieszkania? Malowanie ścian najlepiej zaplanować jest podczas ewentualnego urlopu, kiedy temperatura na dworzu waha się pomiędzy 18 a 21 stopni Celsjusza. Ułatwia to znacznie schnięcie farby, a w przypadku używania farb o dość ostrej woni, konieczne będzie także dość częste wietrzenie remontowanych pomieszczeń. Najlepiej również, kiedy malowane przez nas ściany czy sufity są w dość dobrej kondycji, nie są popękane i zniszczone. Wtedy nie będziemy zmuszeni do usuwanie starej warstwy i skuwania tynku. Pamiętajmy również, aby właściwie dobierać farby. Akryle stosowane są przede wszystkim do malowania tynku, betonu, płyt gipsowo – kartonowych, tworzyw sztucznych, powierzchni drewnianych jak również tapet z włókna szklanego, farb lateksowych oraz lateksowo – akrylowych, które znakomicie sprawdzają się przy malowaniu łazienek i kuchni. Natomiast do malowania ścian i płyt gipsowych najlepiej nadają się tzw. farby klejowe. Dobierając odpowiedni kolor korzystamy przede wszystkim z wzornika kolorów, a zakupioną farbę dobieramy w ten sposób, że wybieramy zawsze tę o ton jaśniejszą od ówcześnie wybranej. Wtedy będziemy mieli pewność, że przeprowadzony przez nas remont przebiegnie w prawidłowy sposób, a my będziemy mogli cieszyć się fantastycznie odświeżonym mieszkaniem.

Kategoria Planowanie
Tagi: , ,

Malowanie ścian nie takie proste

Malowanie ścian nie takie proste Cóż to takiego jest malowanie ścian?. Jestem pewny, że nikomu nie trzeba tego wyjaśniać. W końcu każdy kiedyś zabierał się, z większym lub mniejszym zapałem za malowanie mieszkania czy pokoju. Jeśli natomiast znajduje się na tym świecie jeszcze ktoś, kto nie ma o tym pojęcia, postaram się w kilku prostych słowach wyjaśnić na czym polega malowanie ścian. Każdemu z osobna może się jednak wydawać, że jest to łatwe do zrozumienia. Farba malarska składa się z mieszanek różnych substancji chemicznych. Mieszanka takich roztworów powoduje bardzo ciekawy efekt końcowy. Malowanie ścian ma wiele zalet. Stwierdzenie to postaram się udowodnić. Mam nadzieję, że pomoże wam to w przyszłości podczas przeprowadzania remontu swoich czterech kątów. Współczesne farby zawierają tylko i wyłącznie wodę. Dzięki temu taka substancja wyklucza niebezpieczne i szkodliwe środki chemiczne dla środowiska. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne dla każdego, kto choć trochę interesuje się ekologią. Dzięki tym udogodnieniom nie ma przeciwwskazań, aby w remontowanych pomieszczeniach przebywały nasze pociechy. Trzeba jednak uważać i mieć „oczy dookoła głowy”, gdyż młodsze dzieci mogą pomyśleć, że farba to kolorowa woda do picia. Dlatego lepiej będzie, gdy na czas ewentualnego remontu „umieścimy je w bezpiecznym miejscu”. Nowoczesne farby to substancje bezwonne i szybkoschnące, co znakomicie ułatwia pracę podczas przeprowadzania remontu. Wietrzenie pomieszczeń okazuje się niepotrzebne, gdyż farba nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Ułatwia to nzacznie pracę, gdyż bez większych problemów możemy nocować w świeżo wymalowanym pokoju, bez obawy o poranne bóle głowy związane z nieprzyjemną wonią unoszącą się w powietrzu. To samo tyczy się sprzętu do malowania. Kiedyś musiały wystarczyć nam do tego pędzle, które zresztą gubiły włosy. Zmuszeni byliśmy wybierać je później spośród farby i wydłubywać ze ścian. Dziś furorę robią miękkie wałki, dzięki którym bez problemu pomalujemy każdą powierzchnię. Są niezawodne, tanie, a dzięki gąbczastej, chłonnej strukturze, farba nie ścieka na podłogę.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,