Im więcej kolorów tym lepiej

Im więcej kolorów tym lepiej Dobieranie odpowiednich barw do wnętrza naszego mieszkania powinno odbywać się głównie według naszych upodobań, lecz nie tylko. Dość istotnymi elementami są także: wielkość i kształt pomieszczenia, a także jego przeznaczenie. Poniżej opiszę kilka sztuczek stosowanych przez fachowców z branży, które w znacznym stopniu ułatwią nam pracę przy remoncie mieszkania. Jeżeli remontowane pomieszczenie wymaga natychmiastowej interwencji pędzla i farby lub jest zbyt wąski albo za niski, odpowiedni dobór kolorów raz na zawsze rozwiąże nasz problem. Dość istotne jest, aby pamiętać, że ieranie kolorów do poszczególnych pomieszczeń powinno odbywać się według różnych zasad. Urządzając pomieszczenie dla naszej pociechy będziemy brali pod uwagę przede wszystkim na odpowiedni dobór kolorów. Nie pomalujemy pokoju dziecięcego na ciemne kolory, bo skutecznie „zabije to” jego funkcję. Ciemniejsze barwy na ścianach zdecydowanie zmniejszą optycznie każde pomieszczenie, natomiast te jaśniejsze skutecznie je zwiększą. Możemy to zaobserwować, zastępując pomalowany ówcześnie pokój na kolor w odcieniach szarości. Z ciemną kolorystyką wnętrza nie przesadzałbym również podczas urządzania salonu. Bardzo małe pomieszczenie może przez to wydawać się przygnębiające i przytłaczające. Taki dobór barw służy natomiast przestronnym wnętrzom. Dzięki temu stają się one dużo cieplejsze i przyjemniejsze w odbiorze. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach nikt już nie zwraca uwagi na dobór pasujących do siebie kolorów. Panuje zasada, że im więcej kolorów, tym ciekawiej i oryginalniej. Bardzo często więc możemy spotkać na ścianach gryzącą się ze sobą w teorii zieleń z błękitem czy czerwień z żółcią. Na nikim jednak nie robi to dziś negatywnego wrażenia. Efekt takiego doboru kolorów może być w gruncie rzeczy bardzo ciekawy. Wiele zależy od dobranych dodatków oraz włsnego poczucia estetyki. Tak na dobrą sprawę wszystkie ruchy są dozwolone i to co jeszcze parę lat temu wydawało się rozwiązaniem nie do pomyślenia, dziś jest na porządku dziennym i nikogo nie szokuje.

Kategoria Problemy
Tagi: , ,

Malowanie tapet

Malowanie tapet W dzisiejszych czasach mamy możliwość nie tylko malowania ścian na ich powierzchni. Mamy również możliwość naklejenia na nią tapety. Dzięki temu wystrój wnętrza będzie bardziej komfortowy jak i również ciekawszy. Istnieje także taka opcja, że dana tapeta po prostu po jakimś czasie nam się znudzi. Nie należy z tego powodu panikować. A to dlatego, gdyż taką tapetę z łatwością jest zerwać. To nie jest nic zdecydowanie trudnego. Wystarczą dobre chęci zapał do pracy, a wszystko stanie się o wiele prostsze niż się by mogło wydawać. Tapety o materiale szklanym bądź z papieru wystarczy pomalować emulsją. Jeśli uznamy, że jedna warstwa to za mało należy pomalować ją po raz drugi. Czasami powstają smugi, lecz dzięki takiemu wynalazku szybko można ich się pozbyć. Tapety papierowe można z powodzeniem malować farbą lateksową. Jest to na tyle dobre, że zakrywa ona wszystkie niedomalowane części tapety. W takim oto momencie wystarczy nam w zupełności tylko jedna warstwa emulsji. Jeśli tapeta posiada jakiekolwiek wzorki to nie powinniśmy na niej stosować dużej ilości farb. A to dlatego, że są one w tej chwili dość gęste przez co mogą zakryć jakiekolwiek niedoskonałości tego wynalazku. Wygląd tapety podkreślają zdecydowanie farby matowe. Jest to dobre, ponieważ nie odbijają one w żaden sposób światła tak jak robią to lśniące farby. Dzięki temu ukazują one bardzo dobry kontrast światła, który pojawia się na danej tapecie. Tapetę powinno malować się pędzlem z cienkim włosiem. Przedmiotem tym należy wykonywać okrężne ruchy, aby każda niedoskonałość została zamalowana. Farbę pozostawiającą smugi można rozcieńczyć. Z pewnością ułatwi nam to cała naszą pracę. Do farby powinno co jakiś czas dodawać się malutkie ilości wody. Po czym należy tak długo mieszać tą farbę, aby ja rozcieńczyć tak, żeby mogła stosowana być na tapecie. Dzięki temu uzyskamy tym samym odpowiednią konsystencję. Na ścianie pojawiają się czasami wypukłości. Należy więc przy malowaniu stosować wałek o długim włosiu. Dzięki niemu farba jest w stanie rozprowadzić się na wszystkich zagłębieniach.

Kategoria Problemy
Tagi: , ,

Problemy związane z remontem mieszkania – jak im zapobiec?

Problemy związane z remontem mieszkania – jak im zapobiec? Podczas malowania mieszkania możemy natknąć się na wiele problemów z tym związanych. Po pierwsze nie zawsze wiemy jaki kolor farby dobrać, aby remontowane pomieszczenie wyglądało atrakcyjnie i sprawieło wrażenie przestrzenności. Po drugie boimy się całego związanego z tym bałaganu. Jednak podchodząc do remontu etapami, nie powinniśmy mieć większego problemu z jego organizacją. Należy pamiętać, żeby podzielić go na etapy i zacząć od remontu pomieszczeń, które najbardziej wymagają inetrwencji pędzla i farby. Jeśli natychmiastowej pomocy wymaga kuchnia, wynieśmy najpierw wszystkie zbędne rzeczy poza remontowany obszar, lub użyjmy folii ochronnej do mebli. Nie zawsze mamy możliwość usunięcia mebli poza remontowane pomieszczenie. W tym przypadku należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszego dobytku przed zniszczeniem. Kolejną dość istotną kwestią jest odpowiedni dobór koloru farb. Jeśli remontowane pomieszczenie jest dość ciemne i promienie słoneczne nie za często goszczą w jego wnętrzu, wtedy wybieramy odcień o barwach naturalnie jasnych i wiosennych – błękit, jasna zieleń, żółć – te kolory powinny znakomicie wpisaćsię w klimat odnawianego pomieszczenia. Kolory ciemniejsze możemy z powodzeniem zastosować w nieco większych i przestronniejszych wnętrzach. Dużą furorę robi dziś malowanie ścian na kilka kolorów. Wygląda to dość ciekawie, pod warunkiem, że barwy ścian są prawidłowo dobrane i kolory „nie gryzą się”. Choć tak na dobrą sprawę trudno mówić dziś, że jeden kolor nie pasuje do drugiego, bo w tej kwestii tak na dobrą sprawę panuje duża dowolność. Najczęściej wybieranymi kolorami, którymi maluje się ściany są wspomniana wyżej zieleń, żółć i błękit, a także odcienie nieco bardziej stonowane, takie jak kawa z mlekiem czy jasny beż. Prawidłowo dobrana farba potrafi skutecznie odmienić oblicze remontowanego pomieszczenia. Warto jednak wiedzieć z jakiej palety barw korzystać najlepiej, tak, aby wyremontowany pokój czy kuchnia prezentowały się naprawdę okazale.

Kategoria Problemy
Tagi: , ,

Kolorowe ściany w naszym domu

Kolorowe ściany w naszym domu Dobierając kolor farby do remontowanego wnętrza bardzo często decydujemy się nazakup gotowego barwnika, dużo rzadziej tzw. farby z mieszalnika. Kupując farbę powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość oraz właściwości kryjące. Dość istotny jest również stopień połysku. Czasem okazuje się, że malując ścianę musimy pokryć ją nieco większąilością warstw, aby całkowicie pokryć starą farbę. Nowoczesne farby do malowania ścian znakomicie jednak kryją tę starą i złuszczoną, dlatego nie ma potrzeby wielokrotnego pokrywania remontowanej powierzchni. Dobierając kolory bierzemy pod uwagę przede wszystkim swoje upodobania jak również przyszłe przeznaczenie remontowanego pomieszczenia. Do sypialni dobieramy kolor o jasnym, słonecznym i ciepłym odcieniu. Zagwarantuje nam to dużo lepszy odpoczynek. Pokoje dziecięce również zdobimy odcieniami o stonowanych barwach. Dodatkowo gotową ścianę możemy ozdobić dostępnymi w każdym niemal sklepie szablonami. Niektóre z nich przedstawiają ciekawe motywy roślinne, inne postacie z bajek. Każdy zapewne znajdzie wśród nich coś dla siebie, gdyż dostępne na rynku szablony znakomicie sprawdzają się w każdym niemal pomieszczeniu. Dzięki temu tanim kosztem możemy sprawić, że nasze mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy również, by kolory ścian dopasować do wnętrz remontowanych pokoi. Ważne jest, aby w podobnych odcieniach były również ramy okienne, meble, drzwi i dodatki. Stanowi to wtedy bardzo ciekawą całość. Choć z drugiej strony w dzisiejszych czasach panuje powszechna zasada, że im więcej kolorów wokoło, tym ciekawiej. Trudno więc dziś powiedzieć o „gryzących się” czy nie pasujących do siebie barwach. Tak na dobrą sprawę pojęcie to po mału odchodzi do lamusa i w kwestii remontowania mieszkania i doboru odpowiednich kolorów tak naprawdę nie ma granic. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wybrany przez nas kolor będzie właściwie dopasowany do remontowanego pomieszczenia, zawsze możemy spytać o poradę fachowca, lub skorzystać z pomocy „wszechwiedzącego internetu”.

Kategoria Problemy
Tagi: , ,