Przygotowanie do remontu

Przygotowanie do remontu Przed planowanym remontem mieszkania powinniśmy dokładnie wymierzyć pomieszczenia, które planujemy odnowić. Dzięki temu będziemy mogli obliczyć, ile farby potrzebujemy na pomalowanie każdego z nich. Unikniemy w ten sposób zbyt dużych i niepotrzebych wydatków. Oczywiście nie należy również przesadzić w drugą stronę i kupić farby na przysłowiowy „styk”. Może okazać się, że potrzebujemy jej nieco więcej, niż mogłoby wynikać z wcześniejszych obliczeń. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są ściany, które zamierzamy pomalować. Jeśli będą stosunkowo czyste, nie popękane i nie zniszczone, wtedy stracimy znacznie mniejszą ilość potrzebnego do przeprowadzeniu remontu barwnika. Jeśli natomiast okaże się, że ściany są w „opłakanym stanie”, wówczas powinniśmy doliczyć jej trochę więcej do wcześniej przeprowadzonych obliczeń. Za remont należy zabierać się po uprzednim przygotowaniu wszelkich niezbędnych do jego przeprowadzeniu materiałów. W tym przypadku najlepiej wypisać sobie wszystko na kartce. To samo dotyczy zakupu farb, które pokryją ściany w naszym domu. W sklepach chemicznych mamy bezpośredni dostęp do całej gamy barw dostępnych w specjalnych katalogach. Możliwe jest również samodzielne ustalenie koloru, jaki pokryje powierzchnię ścienną. Jest to możliwe za pomocą dostępnych na rynku kolorowych pigmentów, które dolewamy do białej farby. Dzięki temu sami możemy „wymieszać sobie” taki kolor, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał. Wszystko zależy od tego, jaką ilość pigmentu dolejemy do białej farby. Jeśli chcemy ściany w ciemniejszym odcieniu, serwujemy go więcej, jeśli marzą nam się ściany w kolorze nieco delikatniejszym, dodajemy go mniej. Nic prostszego. Jest to znakomite rozwiązanie dla oszczędnych, gdyż puszka białej farby jest nawet o połowę tańsza od farby kolorowej, a wspomniany wyżej pigment również nie nadszarpnie w żaden sposób naszego domowego budżetu. Kosztuje on parę złotych, a nieograniczona ilość odcieni „zwali z nóg” nawet największych malkontentów.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,

Farby, szablony i stemple, czyli zabieramy się za remont

Farby, szablony i stemple, czyli zabieramy się za remont Jeśli znudził nam się kolor ścian w naszym mieszkaniu, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko je odświeżyć. W dzisiejszych czasach nie powinno stanowić to najmniejszego problemu nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z malowaniem nic wspólnego. Dostępna na rynku gama środków skutecznie pomoże nam w walce z remontem. Dużym udogodnieniem są także gotowe szablony oraz stemple, które możemy kupić w niemal każdym sklepie oferującym profesjonalny wystrój wnętrz. Jednak nie musimy od razu w tym celu wybierać się do sklepu. Wielu z nas decyduje się na własnoręczne wykonanie stempla lub szablonu. Wystarczy do tego kawałek tektury, gąbka, nożyczki i odrobina wyobraźni, bez której w tym przypadku daleko nie zajedziemy. Gotowe wzory możemy również ściągnąć bezpośrednio na swój komputer za pomocą internetu, który w tej dziedzinie oferuje naprawdę wiele rozwiązań. Zanim zabierzemy się do pracy, dość istotne jest również, aby dokładnie zabezpieczyć meble, podłogę i inne przedmioty, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas przeprowadzanych prac remontowych. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem może być również odbicie na ścianach kształtu mebli, co jest nie lada wyzwaniem, ale efekt może być naprawdę piorunujący. Gotowe szablony natomiast mogą być znakomotym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym. Te dostępne na rynku oferują całe mnóstwo wzorów postaci z ulubionych bajek, dzięki czemu nasza pociecha poczuje się jak w prawdziwej, bajkowej krainie. Wszystkozależy od nas samych i naszej wyobraźni. Bardzo istotne wydaje się również, że szablony można w dość prosty sposób usunąć z powierzchni ściany. Malowanie może okazać się znakomitą przygodą. Pozwala ono na puszczenie wodzy fantazji i własną aranżację pomieszczeń mieszkalnych w jedyny i niepowtarzalny sposób. Dość istotny jest również fakt, że wszystko to możemy osiągnąć dość małym kosztem finansowym, co na pewno nie zrujnuje naszego domowego budżetu, a efekt końcowy może być powalający i zapierający dech w piersiach.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,

Jak prawidłowo pomalować ścianę?

Jak prawidłowo pomalować ścianę? Malując ściany oraz remontując mieszkanie warto zapoznać się z kilkoma terminami, które mogą okazać się dość przydatne. Jednym z pojęć, które może przysporzyć początkującym fachowcom sporo problemów jest laserunek. Jest to przeźroczysta warstwa wierzchnia farby, która zmienia barwę powierzchni, na którą go nakładamy. Brzmi dość skomplikowanie, jednak w praktyce nie powinno przysporzyć nam to problemów. Technika laserunku z powodzeniem może być wykorzystywana do dekorowania ścian. Dzieje się tak dzięki bardzo nowoczesnym bejcom, które znakomicie wspomagają jej pracę. Dzięki możliwościom laserunku możemy tworzyć na powierzchni bardzo oryginalne, nadające wnętrzy nowoczesności, przecierki. Aby prawidłowo nałożyć bejcę, używamy do tego typowego malarskiego pędzla, miękkiej gąbki, wałka dekoracyjnego lub zwykłej, czystej szmatki. Choć od tego, jakiego z narzędzi urzyjemy, zależeć będzie w znacznym stopniu efekt końcowy. Bejcę możemy nakładać na różne sposoby. W tym przypadku możemy z powodzeniem popuścić wodzę fantazji. Jednego możemy być pewni – takiego wzoru, jaki uda nam się stworzyć, nie znajdziemy w żadnym innym domu. Nakładać bejcę możemy na szereg różnych sposobów. Zarówno ruchy kuliste jak i z dołu do góry dadzą w rezultacie bardzo oryginalny efekt. Tak na dobrą sprawę technik malowania ścian jest naprawdę wiele. W ostatnim czasie prawdziwą furorę na rynku robią naklejane na ścianach szablony. Dzięki nim również możemy w skuteczny, prosty i tani sposób zmienić oblicze naszego mieszkania. Najważniejsze to pozytywne podejście i nie zniechęcanie się ewentualnymi porażkami. Bardzo pomocny w tej kwestii może okazać się również internet i jego zasoby. Jest w sieci mnóstwo forów tematycznych, dzięki której zdobędziemy podstawową wiedzę na temat wystroju wnętrz i zdobienia ścian. Nie będziemy musieli dzięki temu wydawać fortuny na zatrudnienie fachowca odpowiedzialnego za wystrój naszego mieszkania. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale z satysfakcją będziemy mogli pochwalić się przed przyjaciółmi własnoręcznie wykonaną pracą.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,

Kolory ścian w kuchni

Kolory ścian w kuchni Każdemu z osobna przyda się zmiana wystroju wnętrza kuchni. Dokładniej mówiąc mam na myśli kolor ścian. Zmiana koloru takiej powierzchni jest bardzo dobrą sugestią. Jeśli chodzi o dobór kolorów w kuchni to powinniśmy wybrać bardziej odważniejsze barwy niż dotychczas.Przykładem może być kolor błękitu z fuksją. Jest to zdecydowanie bardzo odważny z naszej strony krok. A to dlatego, gdyż wystrój ten będzie całkowicie przykłuwał uwagę ludzi z naszego otoczenia. Innym przykładem może być kolor morski. Prezentuje się on bardzo dobrze przy drewnianych meblach. Niektórzy z nas mogą zdecydować się na jasne kolory. Taki jak na przykład kolor żółty. Dodaje on światła jak i sprawia, że pomieszczenie ma ciepły i przytulny charakter. Meble o odcieniu czarnym ładnie wyglądają przy ścianach o kolorze czerwonym. Jednak nie przesadzajmy z ich ciemnym odcieniem. A to dlatego, ponieważ będzie to przyjmowało agresywny charakter. Pistacjowy kolor jest bardzo delikatną barwą. Może go ozdobić dla przykładu ciekawymi roślinami jak i różnymi ozdobami o jasnym odcieniu. A to z tego powodu, aby nadać taki sam odcień całego wnętrza kuchni. Jednak nie każdy lubi kolorowe barwy. Niektórzy z nas wręcz przeciwnie, wolą specyficzny biały kolor. Jest on dość popularny w dzisiejszych latach. Z taką barwą najlepiej prezentują się drewniane meble. Kolejnym przykładem koloru w kuchni może być odcień śliwkowy. Wprowadza on do całego tego pomieszczenia ekstrawagancki wystrój. Jednak kolor ten uspokajają drewniane meble. Dzięki temu barwa ta nie jest taka ostra. Kuchnia nie koniecznie musi być pomalowana tylko an jeden kolor. Dość duża liczba osób w tym wieku lubi mieszać ze sobą dwa kolory. Jednym z nich może być połączenie koloru śliwkowego z pistacjowym. Przez takie zestawienie nasza kuchnia będzie wyglądać zupełnie inaczej. Na pewno nie tak jak dotychczas to było. A poza tym takie barwy bardzo dobrze się ze sobą komponują. Pastelowa zieleń w delikatny jak i bardzo dobry sposób komponuje się z białymi meblami.Wystrój taki ukazuje nam świeżość jak i jakość. Nie wahajmy się na jakiekolwiek nowe zmiany. A to dlatego, ponieważ prędzej czy później przychodzi pora na coś innego, na coś bardziej modnego.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,