Spososby przygotowania farby przed malowaniem

Spososby przygotowania farby przed malowaniem Przygotowanie farby do malowania ścian może wydawać się dość skomplikowaną czynnością. Jednak „nie taki diabeł straszny…” Przede wszystkim na wstępie powinniśmy zapoznać się z instrukcją. Każde opakowanie zawiera chemiczne substancje. Dodaje się je do farby, aby uzyskać jak najlepszy jej roztwór. Pierwsza czynność powinna polegać na tym, że każde pojedyńcze substancje chemiczne należy dolać do farby. Do tej czynności potrzebne jest również specjalne urządzenie. Mowa tu o specjalnie wykonanej płaskiej listewce. Oczywiście może to być także jakiekolwiek mieszadło mechaniczne. Jednak, kiedy nic takiego nie posiadamy w danym momencie pozostaje nam tylko jedno rozwiązanie. Należy dokładnie wymieszać wszystkie te substancje w zamknietym pudełku od farby. Musimy pamiętać, aby przy mieszaniu wszystkich roztworów pod żadnym pozorem nie otworzyć opakowania. Jeśli jednak to się stanie i do środka przedostanie się powietrze atmosferyczne, należy odstawić pudełko na conajmniej kilka godzin aż do odparowania. Następnie z dokładnością musimy upewnic się czy nie ma jakichkolwiek grudek. Wielu z nas do malowania ścian używa farb kolorowych. Pomieszczenie wygląda wtedy dużo przytulniej i jest po prostu ciekawsze. Zależy to tylko i wyłącznie od odpowiedniego doboru kolorów farb. Na samym końcu należy dodać odpowiednią ilość rozcieńczalnika. Musimy jednak pamiętać, aby rozcieńczalnik był odpowiedni dla konkretnego rodzaju używanej przez nas farby. To dość istotne, ponieważ tanie rozcieńczalinki negatywnie reagują z końcowym efektem wykonanego remontu.Właśnie dlatego należy zapytac o dobór właściwej substancji u fachowca. Jestem pewny, że nie odmówi on nam pomocy. Jeśli tylko odpowiednio się do tego zabierzemy, remont wcale nie musi oznaczać przysłowiowej drogi przez mękę. Musimy pamiętać przede wszystkim o właściwym rozplanowaniu pracy i wcześniejszym zakupie wszelkich, niezbędnych do tego materiałów. Reszta to już tylko i wyłącznie nasze samozaparcie i silna wola w dążeniu do poprawienia atrakcyjności naszych czterech kątów.

Kategoria Planowanie
Tagi: , ,

Przygotowywanie podłoża pod dekoracyjne farby do wnętrza.

Przygotowywanie podłoża pod dekoracyjne farby do wnętrza. Zanim zaczniemy malować musimy odpowiednio się do tego przygotować. Na samym początku powinniśmy szczegółowo sprawdzić wygląd starej powierzchni, jak i również jej chłonność, a także jakość powłoki. Kolejnym krokiem jes pozbycie się starej powłoki, po czym powinniśmy zabezpieczyć podłogę przed malowaniem. Przykładem może być rozłożenie gazet na danej części podłoża. Jeśli farba przyczepia sie do podłogi należy potrzeć ją papierem ściernym, a następnie zmyć wszystko wodą. Przed rozpoczęciem malowania należy sprawdzić z dokładnością czy na podłodze nie ma żadnych nieczystości. Jeśli na podłożu znajdują się jakiekolwiek pyłki powinniśmy zadbać o to, aby je usunąć. Potem wystarczy już tylko umyć ją specjalnym środkiem chemicznym. Następnie dokładnie wszystko spłukać tak, aby powierzchnia podłogi była całkowicie czysta i gotowa do przeprowadzenia remontu pomieszczenia. Czasami jednak na podłożu pozostają małe ślady po środkach chemicznych. Należy więc przetrzeć podłogę suchą ścierką. Po skończonym odświerzaniu podłogi nalezy z precyzją określic jaki jest jej typ jak i również stan. Po czym sprawdzić czy powierzchnia jest dość sucha. Od wykonania tej pracy powinno minąć conajmniej 6 tygodni. Po upływie tego czasu konieczne jest sprawdzenie czy podłoże nie jest zakażone grzybami pleśniowymi. Jeśli takie cos ma miejsce powinnismu to usunąć specjalnym preparatem o roztworze grzybobójczym. A także musimy zapewnić dobry dostęp powietrza w malowanym pomieszczeniu. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest nałożenie gruntu na tą powierzchnię w celu wzomnienia podłoża. Po czym zobaczyć czy grunt jest dobrze przyklejony. Natępnie musimy zakleić wygruntowaną powierzchnię płytkami. Po czym równiez sprawdzic ich jakość. Kiedy to zrobimy nakładamy na podłoże farbę akrylową. aby urozmaicić jej wygląd. Po czym pozostawiamy wszystko do wyschnięcia.Po upływie czasu od wyschnięcia całej podłogi należy umyć płytki, aby dokonać czystości powierzchni jak i tym samym całego wnętrza pomieszczenia.

Kategoria Planowanie
Tagi: , ,

Przygotowanie ścian do malowania

Przygotowanie ścian do malowania Właściwe przygotowanie ścian do malowania to połowa sukcesu na drodze do udanego remontu mieszkania. Bardzo istotne wydaje się prawidłowe ich przygotowanie do położenia nowej farby. Czemu służy gruntowanie? A no przede wszystkim jest ono potrzebne do tego, aby świeżo położona na ścianie farba lepiej trzymała się powierzchni malowanej ściany. Zapobiega to również rozmazywaniu się kolorów, pozbędziemy się smug i przebić. Zanim zaczniemy gruntować nasze ściany, powiniśmy upewnić się, że nie posiadają one żadnych ubytków. Mówiąc ubytki, mam na myśli dość widoczne dziury po półkach czy obrazach. Należy je zagispować a następnie dokładnie oczyścić z brudu, kurzu i pyłu, który pojawia się na ścianie podczas szlifowania jej powierzchni. Całość powinna zostać również odtłuszczona oraz umyta wodą z mydłem. Zanim jednak zabierzemy się do malowania, powinniśmy zaczekać aż ściana dobrze wyschnie. Warto pamiętać, aby wszelkie prace malarskie wykonywać za dnia, przy naturalnym oświetleniu. Do malowania najlepiej stosować ogólnodostępne wałki malarskie. Dostępne są w różnych rozmiarach o wielu grubościach, także na pewno dobierzemy taki, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Zanim jednak zabierzemy się do pracy, pamiętajmy o właściwym doborze kolorów do poszczególnych pomieszczeń. Pokój dzienny najlepiej pomalować w koloroach stonowanych. W obecnym sezonie furorę robią naturalne kolory ziemi oraz beże. Są to odcienie uniwersalne i możemy mieć pewność, że w kolejnym nadal będą w modzie. Dobierając kolory, pamiętajmy również o dodatkach, które goszczą na naszych półkach. Aby całość prezentowała się okazale, należy pamiętac, aby zadbać również o tego typu szczegóły. Remont mieszkania może okazać się znakomitym sprawdzianem dla naszych designerskich aspiracji. Wtedy bez wątpienia będziemy mogli powiedzieć, że mieszkamy „na swoim”. Własnoręcznie wykonany remont daje nam wiele satysfakcji z wykonanej pracy i w stu procentach pozwala zapomnieć o trudach z nim związanych.

Kategoria Planowanie
Tagi: , ,

Jak prawidłowo zaplanować remont mieszkania?

Jak prawidłowo zaplanować remont mieszkania? Malowanie ścian najlepiej zaplanować jest podczas ewentualnego urlopu, kiedy temperatura na dworzu waha się pomiędzy 18 a 21 stopni Celsjusza. Ułatwia to znacznie schnięcie farby, a w przypadku używania farb o dość ostrej woni, konieczne będzie także dość częste wietrzenie remontowanych pomieszczeń. Najlepiej również, kiedy malowane przez nas ściany czy sufity są w dość dobrej kondycji, nie są popękane i zniszczone. Wtedy nie będziemy zmuszeni do usuwanie starej warstwy i skuwania tynku. Pamiętajmy również, aby właściwie dobierać farby. Akryle stosowane są przede wszystkim do malowania tynku, betonu, płyt gipsowo – kartonowych, tworzyw sztucznych, powierzchni drewnianych jak również tapet z włókna szklanego, farb lateksowych oraz lateksowo – akrylowych, które znakomicie sprawdzają się przy malowaniu łazienek i kuchni. Natomiast do malowania ścian i płyt gipsowych najlepiej nadają się tzw. farby klejowe. Dobierając odpowiedni kolor korzystamy przede wszystkim z wzornika kolorów, a zakupioną farbę dobieramy w ten sposób, że wybieramy zawsze tę o ton jaśniejszą od ówcześnie wybranej. Wtedy będziemy mieli pewność, że przeprowadzony przez nas remont przebiegnie w prawidłowy sposób, a my będziemy mogli cieszyć się fantastycznie odświeżonym mieszkaniem.

Kategoria Planowanie
Tagi: , ,