Kolory ścian na lato

Kolory ścian na lato Jak każdy z nas wie wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Jest to piękny czas na zmiany w swoim życiu. Jednym z takich przykładów jest zmiana swojego wnętrza domowego. Mówiąc jaśniej mam na myśli zmianę koloru ścian. Pomoże nam to odświeżyć całe nasze pomieszczenie. Z latem najbardziej kojarzy nam się kolor błękitu. A to dlatego, gdyż przypomina nam to wodę nad plażą, jeziorem, bądź nad morzem. Najlepszym z odcieni błękitu jest kolor jasny. Pomaga on nam wytworzyć w pomieszczeniu bezcenny nastrój. Z tą porą roku nie tylko kojarzy nam się kolor błękitu. Może to być również kolor pistacjowy. Zdecydowanie odżywia on całe wnętrze mieszkania. Lekki odcień brzoskwini z pewnością ociepli nasz cały kącik domowy. Jasny kolor fioletu bardzo ładnie komponuje się z białymi meblami. Można także ozdobić je nieco ciemniejszymi wzorkami na ścianę. Jak i również obrazami czy też innymi ciekawymi ozdóbkami. Jasny odcień różu bardzo dobrze wygląda przy troszkę ciemniejszych meblach. Komponuje się on idealnie z meblami o kolorze kremowym. W salonie kremowa barwa dodaje uroku wnętrza. Dopełniają ją delikatne fioletowe ozdóbki. Ozdóbkami takimi mogą być świecie o romantycznym nastroju jak i dekoracje roślinne. Kwiaty o delikatnym odcieniu zabarwiają pomieszczenie przez co wydobywają ich piękno. Ściana o kolorze brązu doskonale prezentuje się w otoczeniu dużego zegaru ściennego. Barwa pomarańczowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób nastrój nie jest zbyt pozytywny. Dzięki temu pobudzi to ich samopoczucie jak i zaczną oni patrzeć na świat zupełnie w innych pozytywnych barwach. Delikatny odcień żółci zdecydowanie rozświetla nasze pomieszczenie. Przy czym również my sami jesteśmy pogodni. Sprawia to także dobre wrażenie dla naszego otoczenia. Możemy być dzięki temu ich inspiracją. Kolor żółty ożywia nasz umysł. Pomaga nam racjonalnie myśleć. Można więc stosować to przy pracy jak i nauce. Odcień żółty idealnie komponuje się z kolorem pomarańczowym.Taki zestaw kolorów pomaga ożywić ludzkie wnętrza. Pamiętajmy więc to, że to wakacje właśnie są najlepszą porą na jakiekolwiek zmiany.

Kategoria Wykończenie
Tagi: , ,

Kolor granatowy

Kolor granatowy Najczęściej w swoich aranżacjach kierujemy się pastelami, są one bezpieczne i łatwe w projektowaniu wnętrza. Jeśli natomiast lubimy ryzyko powinniśmy zastosować w pomieszczeniach kolor granatowy. Jest on dość trudny, ponieważ tak dokładnie nie wiadomo, z czym go zestawić i jak łączyć. Jeśli natomiast zostanie właściwie dobrany wnętrze nabierze ciepła, elegancji, oraz stylu. Granatowy jest pochodną barwą niebieskiego, dobrze spisuje się w salonach o dużej powierzchni metrażowej oraz pokojach dziecięcych. Granatowy, aby w pełni był wykorzystany można połączyć na ścianie z jaśniejszym odcieniem niebieskiego lub nawet z bielą, tworząc wówczas kontrast na ścianie. Taki układ spowoduje, że pokój nabierze głębi i wyda się większy niż w rzeczywistości. Granatowy jest bardzo intensywną barwą, możemy za jej pomocą nadać pokojowi inny wymiar lub podkreślić tylko jego cześć, wydzielając na ten kolor jedną ze ścian. Granatowy znakomicie sprawdza się w zestawieniu z bielą lub beżami. Dodatek jasnych barw powoduje, że przestrzeń staje się większa i bardziej atrakcyjna. Granatowy jest dość monotonnym i chłodnym kolorem, dlatego też domaga się wręcz łączenia go z grafiką, materiałem oraz żywymi kolorami. Dobre zestawienie wszystkich elementów pomoże nam stworzyć wnętrze ciekawe i nowoczesne.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,

Kolor różowy w pomieszczeniu

Kolor różowy w pomieszczeniu Kolory pełnią bardzo ważną role w naszym pomieszczeniu, dobrze dobrane sprzyjają wypoczynkowi oraz dobremu samopoczuciu. Jeśli chodzi o kolor różowy to od wielu lat uważany był za barwę tandetną i kiczowatą, ze względu na to wykorzystywany był tylko w dziecięcych pokojach. Z czasem myślenie o różu zmieniło się o sto osiemdziesiąt procent. Zauważono, że właściwie dobrany odcień różu może wyglądać w pomieszczeniu dobrze. Co ciekawe różowy jest delikatny i nie nasycony, dlatego też sprzyja wypoczynkowi i pełnemu zrelaksowaniu się. Dziś różowy może występować wszędzie, wszystko zależy od tego, w jakim klimacie urządzony jest nasz dom. Jeśli już zdecydujemy się na tą barwę dobrze jest wiedzieć, z jakimi kolorami i elementami ją zestawić, aby pomieszczenie nie wyszło nam cukierkowe i infantylne. Do różowego znakomicie pasują meble w białym odcieniu lub przeciwnie ciemne, czarne, masywne, dzięki nim pomieszczenie nabiera szyku oraz elegancji. Kolor różowy znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim czy glamour. Co ważne można go łączyć z inną kolorystyką najlepiej z bielą lub całkowitym kontrastem, ciemnym kolorem. Różowy jest ciekawym rozwiązaniem, w mieszkaniu wcale nie musi oznaczać kiczu wręcz przeciwnie, dobrze dobrany odcień koloru oraz zestawienie z dobrymi dodatkami czynią go bardzo interesującym.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,