Przygotowywanie podłoża pod dekoracyjne farby do wnętrza.

Przygotowywanie podłoża pod dekoracyjne farby do wnętrza. Zanim zaczniemy malować musimy odpowiednio się do tego przygotować. Na samym początku powinniśmy szczegółowo sprawdzić wygląd starej powierzchni, jak i również jej chłonność, a także jakość powłoki. Kolejnym krokiem jes pozbycie się starej powłoki, po czym powinniśmy zabezpieczyć podłogę przed malowaniem. Przykładem może być rozłożenie gazet na danej części podłoża. Jeśli farba przyczepia sie do podłogi należy potrzeć ją papierem ściernym, a następnie zmyć wszystko wodą. Przed rozpoczęciem malowania należy sprawdzić z dokładnością czy na podłodze nie ma żadnych nieczystości. Jeśli na podłożu znajdują się jakiekolwiek pyłki powinniśmy zadbać o to, aby je usunąć. Potem wystarczy już tylko umyć ją specjalnym środkiem chemicznym. Następnie dokładnie wszystko spłukać tak, aby powierzchnia podłogi była całkowicie czysta i gotowa do przeprowadzenia remontu pomieszczenia. Czasami jednak na podłożu pozostają małe ślady po środkach chemicznych. Należy więc przetrzeć podłogę suchą ścierką. Po skończonym odświerzaniu podłogi nalezy z precyzją określic jaki jest jej typ jak i również stan. Po czym sprawdzić czy powierzchnia jest dość sucha. Od wykonania tej pracy powinno minąć conajmniej 6 tygodni. Po upływie tego czasu konieczne jest sprawdzenie czy podłoże nie jest zakażone grzybami pleśniowymi. Jeśli takie cos ma miejsce powinnismu to usunąć specjalnym preparatem o roztworze grzybobójczym. A także musimy zapewnić dobry dostęp powietrza w malowanym pomieszczeniu. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest nałożenie gruntu na tą powierzchnię w celu wzomnienia podłoża. Po czym zobaczyć czy grunt jest dobrze przyklejony. Natępnie musimy zakleić wygruntowaną powierzchnię płytkami. Po czym równiez sprawdzic ich jakość. Kiedy to zrobimy nakładamy na podłoże farbę akrylową. aby urozmaicić jej wygląd. Po czym pozostawiamy wszystko do wyschnięcia.Po upływie czasu od wyschnięcia całej podłogi należy umyć płytki, aby dokonać czystości powierzchni jak i tym samym całego wnętrza pomieszczenia.

Kategoria Planowanie
Tagi: , ,

Kolory ścian w kuchni

Kolory ścian w kuchni Każdemu z osobna przyda się zmiana wystroju wnętrza kuchni. Dokładniej mówiąc mam na myśli kolor ścian. Zmiana koloru takiej powierzchni jest bardzo dobrą sugestią. Jeśli chodzi o dobór kolorów w kuchni to powinniśmy wybrać bardziej odważniejsze barwy niż dotychczas.Przykładem może być kolor błękitu z fuksją. Jest to zdecydowanie bardzo odważny z naszej strony krok. A to dlatego, gdyż wystrój ten będzie całkowicie przykłuwał uwagę ludzi z naszego otoczenia. Innym przykładem może być kolor morski. Prezentuje się on bardzo dobrze przy drewnianych meblach. Niektórzy z nas mogą zdecydować się na jasne kolory. Taki jak na przykład kolor żółty. Dodaje on światła jak i sprawia, że pomieszczenie ma ciepły i przytulny charakter. Meble o odcieniu czarnym ładnie wyglądają przy ścianach o kolorze czerwonym. Jednak nie przesadzajmy z ich ciemnym odcieniem. A to dlatego, ponieważ będzie to przyjmowało agresywny charakter. Pistacjowy kolor jest bardzo delikatną barwą. Może go ozdobić dla przykładu ciekawymi roślinami jak i różnymi ozdobami o jasnym odcieniu. A to z tego powodu, aby nadać taki sam odcień całego wnętrza kuchni. Jednak nie każdy lubi kolorowe barwy. Niektórzy z nas wręcz przeciwnie, wolą specyficzny biały kolor. Jest on dość popularny w dzisiejszych latach. Z taką barwą najlepiej prezentują się drewniane meble. Kolejnym przykładem koloru w kuchni może być odcień śliwkowy. Wprowadza on do całego tego pomieszczenia ekstrawagancki wystrój. Jednak kolor ten uspokajają drewniane meble. Dzięki temu barwa ta nie jest taka ostra. Kuchnia nie koniecznie musi być pomalowana tylko an jeden kolor. Dość duża liczba osób w tym wieku lubi mieszać ze sobą dwa kolory. Jednym z nich może być połączenie koloru śliwkowego z pistacjowym. Przez takie zestawienie nasza kuchnia będzie wyglądać zupełnie inaczej. Na pewno nie tak jak dotychczas to było. A poza tym takie barwy bardzo dobrze się ze sobą komponują. Pastelowa zieleń w delikatny jak i bardzo dobry sposób komponuje się z białymi meblami.Wystrój taki ukazuje nam świeżość jak i jakość. Nie wahajmy się na jakiekolwiek nowe zmiany. A to dlatego, ponieważ prędzej czy później przychodzi pora na coś innego, na coś bardziej modnego.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,

Kolor granatowy

Kolor granatowy Najczęściej w swoich aranżacjach kierujemy się pastelami, są one bezpieczne i łatwe w projektowaniu wnętrza. Jeśli natomiast lubimy ryzyko powinniśmy zastosować w pomieszczeniach kolor granatowy. Jest on dość trudny, ponieważ tak dokładnie nie wiadomo, z czym go zestawić i jak łączyć. Jeśli natomiast zostanie właściwie dobrany wnętrze nabierze ciepła, elegancji, oraz stylu. Granatowy jest pochodną barwą niebieskiego, dobrze spisuje się w salonach o dużej powierzchni metrażowej oraz pokojach dziecięcych. Granatowy, aby w pełni był wykorzystany można połączyć na ścianie z jaśniejszym odcieniem niebieskiego lub nawet z bielą, tworząc wówczas kontrast na ścianie. Taki układ spowoduje, że pokój nabierze głębi i wyda się większy niż w rzeczywistości. Granatowy jest bardzo intensywną barwą, możemy za jej pomocą nadać pokojowi inny wymiar lub podkreślić tylko jego cześć, wydzielając na ten kolor jedną ze ścian. Granatowy znakomicie sprawdza się w zestawieniu z bielą lub beżami. Dodatek jasnych barw powoduje, że przestrzeń staje się większa i bardziej atrakcyjna. Granatowy jest dość monotonnym i chłodnym kolorem, dlatego też domaga się wręcz łączenia go z grafiką, materiałem oraz żywymi kolorami. Dobre zestawienie wszystkich elementów pomoże nam stworzyć wnętrze ciekawe i nowoczesne.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,

Malowanie ściany z taśmą malarską

Malowanie ściany z taśmą malarską Malując powierzchnię ściany powinniśmy zwracać szczególną uwagę na malowanie w linii prostej. A to dlatego, gdyż czasami kiedy to robimy to przez przypadek wyjeżdżamy poza linię. Utrudnia to w tym momencie nam całą nasza pracę. I wszystko w takiej chwili wychodzi na marne. Nie ma co się jednak załamywać. Niektórzy z was zastanawiają się pewnie co mam na myśli. Już tłumaczę. Otóż, aby tak nie było to należy zakupić taśmę malarską. Nie jest ona droga, a dzięki niej nasza praca nie pójdzie na marne. Jak i również efekt końcowy będzie o wiele ciekawszy. Taśma ta posłuży nam jako szablon do malowania powierzchni po prostej linii. Przedmiot ten należy dokładnie przykleić. A to dlatego, gdyż nieodpowiednie nalepienie tego wynalazku doprowadzić może zerwania danej części malowanej ściany. Kolejną wadą może być również rozmazanie się farby na powierzchni mokrej. Dlatego jeśli decydujemy się na pomoc tej taśmy w naszej pracy musimy pamiętać, aby dane zadanie wykonywać z precyzją. Wynalazek ten powinno się przyklejać na czystą warstwę ściany. W innym przypadku taśma przyczepi się do tej powierzchni. Jak również farba będzie wtapiać się pod ten przedmiot. Taśmy malarskiej nie należy dociskać do ściany, gdyż posiada ona pod spodem mocny klej dzięki któremu na pewno ta taśma się nie odklei. Po skończonej pracy nie należy zrywać taśmy. Jeśli to zrobimy klej spod taśmy zacznie mocno przywiązywać się do podłoża. A więc powinniśmy starać się nie nakładać dużej warstwy farby na taśmę. Jak i również nie stosujmy farb o rzadkim roztworze, gdyż spowoduje to wciekaniem się jej pod ten przedmiot. Najlepiej malować jest na niej pędzlem, gdyż mamy możliwość nakładania cienkich warstw farby. A brzeg ściany można delikatnie nawilżyć co ułatwi nam zdejmowanie taśmy malarskiej. Ułatwi nam to tym samym całą naszą pracę. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie jej na cały dzień na danej powierzchni. A to dlatego, aby mieć pewność, ze farba wyschła i nigdzie nie pozostaną niedomalowane części. Jak również jakiekolwiek linie.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,