Kolor różowy w pomieszczeniu

Kolor różowy w pomieszczeniu Kolory pełnią bardzo ważną role w naszym pomieszczeniu, dobrze dobrane sprzyjają wypoczynkowi oraz dobremu samopoczuciu. Jeśli chodzi o kolor różowy to od wielu lat uważany był za barwę tandetną i kiczowatą, ze względu na to wykorzystywany był tylko w dziecięcych pokojach. Z czasem myślenie o różu zmieniło się o sto osiemdziesiąt procent. Zauważono, że właściwie dobrany odcień różu może wyglądać w pomieszczeniu dobrze. Co ciekawe różowy jest delikatny i nie nasycony, dlatego też sprzyja wypoczynkowi i pełnemu zrelaksowaniu się. Dziś różowy może występować wszędzie, wszystko zależy od tego, w jakim klimacie urządzony jest nasz dom. Jeśli już zdecydujemy się na tą barwę dobrze jest wiedzieć, z jakimi kolorami i elementami ją zestawić, aby pomieszczenie nie wyszło nam cukierkowe i infantylne. Do różowego znakomicie pasują meble w białym odcieniu lub przeciwnie ciemne, czarne, masywne, dzięki nim pomieszczenie nabiera szyku oraz elegancji. Kolor różowy znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim czy glamour. Co ważne można go łączyć z inną kolorystyką najlepiej z bielą lub całkowitym kontrastem, ciemnym kolorem. Różowy jest ciekawym rozwiązaniem, w mieszkaniu wcale nie musi oznaczać kiczu wręcz przeciwnie, dobrze dobrany odcień koloru oraz zestawienie z dobrymi dodatkami czynią go bardzo interesującym.

Kategoria Poradnik
Tagi: , ,

Jak przeprowadzić tani remont mieszkania?

Jak przeprowadzić tani remont mieszkania? Planowanie remontu może wiązać się ze sporą ilością wydatków na wszelkie potrzebne do jego przeprowadzenia materiały. Dlatego zanim zdecydujemy się, które wybrać, dokładnie obliczmy koszty planowanego remontu. Zaoszczędzimy dzięki temu sporo nerwów związanych z późniejszym podliczaniem kosztów. Jeśli remont ograniczać ma się tylko i wyłącznie do pomalowania ścian poszczególnych pomieszczeń, koszty nie powinny przekraczać naszych możliwości finansowych. O ile ściany w mieszkaniu nie wymagają poważniejszych interwencji specjalisty, nie są brudne i popękane, samo pomalowanie nie powinno przysporzyć nam większych problemów i możemy zabrać się za nie sami, bez pomocy fachowców. Dzięki temu będziemy w stanie znacznie ograniczyć wydatki związane z planowanym od dłuższego czasu remontem. Najpopularniejszymi farbami wybieranymi do malowania ścian są barwniki akrylowe. Są stosunkowo tanie i bezwonne, dzięki czemu nie musimy wietrzyć malowanych pomieszczeń. Jest to dość istotne, szczególnie kiedy na remont decydujemy się w okresie jesiennym lub zimowym, kiedy wietrzenie pomieszczeń powinniśmy ograniczyć do minimum, zważając na niską temperaturę panującą za oknami. Bardzo modne stało się ostatnio ozdabianie świeżo pomalowanych ścian różnego rodzaju gotowymi aplikacjami w formie kwiatów czy innych, równie atrakcyjnych motywów. Trzeba przyznać, że takie gotowe szablony potrafią niesamowicie zmienić oblicze naszego mieszkania. Zyskuje ono w ten sposób niepowtarzalny charakter i ciężko odmówić u oryginalności. Ich cena jest również bardzo przystępna i na każdą kieszeń. Pomysłów na tani remont mieszkania jest naprawdę sporo. Wystarczy poszukać inspiracji w internecie. Przecież nie musimy od razu zatrudniać drogiego projektanta wnętrz. Odrobina dobrej woli i pomysłowości w zupełności wystarczy, aby stworzyć niepowtarzalne i pełne życia wnętrze. A i satysfakcja z „działania na własną rękę” jest dużo większa. Jedyne czego nam potrzeba, to odrobina wyobraźni.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,

Farba malarska – awangarda czy klasyka

Farba malarska – awangarda czy klasyka Farba jest substancją chemiczną. Służy do malowania wewnętrznych jak i zewnętrznych części powierzchni. Jest to również kolorowy roztwór. Niekiedy trudno jest go zmyć. Dzieję się tak, gdyż taka farba w bardzo szybki sposób się zasusza. Uwalnia ona także niemiły zapach. W takim momencie najlepszym rozwiązaniem jest uszczelnienie bądź otwarcie okna. Zdecydowanie korzystniej wpłynie to na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie zawsze farba zostaje dobrze rozprowadzona na danej powierzchni. Należy więc pomalować tą część po raz drugi, ale to dopiero po uprzednim jej wyschnięciu. Z pewnością kiedy pomalujemy daną część dwa razy będzie ona wręcz idealna, gładka i bez skazy. Jeśli ktoś posiada mały i ciemny pokój to jest tylko jedno rozwiązanie. Należy pomalować go na jasne i ciepłe kolory. Przykładem może być jasny odcień koloru żółtego. Żółta barwa na pewno dodaje pokojowi jasności. Jest ona kolorem światła. Natomiast jeśli ktoś posiada jasne pomieszczenie powinien pomalować go w troszkę ciemniejszych barwach. Może być to na przykład ciemny odcień koloru fioletowego. Farba pomaga w bardzo ciekawy sposób ubarwić dane wnętrze. Dzięki temu pomieszczenie odżywa, nabiera barw. Dzięki takiej odmianie pokój wygląda na większy, a w innym przypadku na mniejszy. Zależy to tylko od doboru kolorów. Zaletą jest również to, że ten przytulny domowy kąt wygląda na ciepłe, rodzinne gniazdko. Każdemu z nas chce się z tego powodu również wracać do domu po ciężkim dniu pracy. To w dużej mierze od nas i naszych upodobań zależeć będzie, jak urządzimy swoje cztery kąty i w jakim styu będziemy mieszkać przez kolejnych kilka lat. Pamiętajmy również, by na siłę nie ulegać krótkotrwałym, awangardowym modom. Lepiej postawić na zawsze modną i nigdy nie starzejącą się klasykę. Ona zawsze będzie w cenie.Oczywiście nie dotyczy to wszystkich pomieszczeń. „Zaszaleć” możemy np. w sypialni, zdobiąc ścianę wymyślnymi amorkami i serduszkami, serwując sobie purpurowe ściany i ine „sypialniane” dodatki. Wszystko w „rękach” naszej fantazji.

Kategoria Wykończenie
Tagi: , ,

Jaki kolor w naszym domu?

Jaki kolor w naszym domu? Remontowanie mieszkania czas zacząć. Zabieramy się do tego od dłuższego czasu, jednak odkładamy to w czasie, bojąc się związanego z tym bałaganu. Jednak „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Najważniejsze jest dobre rozplanowanie pracy i dokładne ustalenie kolejności zajęć z tym związanych. Zakup farb lub tapet może okazać się kluczowym problemem, z jakim będziemy musieli się uporać. Choć aktualnie wybór produktów potrzebnych do przeprowadzenia remontu może przyprawić o zawrót głowy, to jednak dobór tych odpowiednich może sprawić, że nie będziemy w stanie zdecydować, które z nich najlepiej będą pasowały do wystroju naszego mieszkania. Ceny dostępnych na rynku farb są na szczęście dość niskie, więc małym kosztem możemy odmienić oblicze naszego domu. Decydując się na zakup tych odpowiednich, pamiętajmy żeby ocenić przede wszystkim wielkość i naświetlenie remontowanych pomieszczeń. Im mniejszy pokój, tym jaśniejszy odcień farby, na który powinniśmy się zdecydować. Pamiętajmy również, że zbyt ciemne kolory skutecznie pogrązą pomieszczenie w mroku. Szczególnie w przypadku, kiedy nie jest ono dość dobrze oświetlone naturalnym światłem, bądź za oknem znajduje się zabudowana loggia, dzięki której dostęp promieni słonecznych jest dość ograniczony. Kolejną kwestią jest fakt, że jasne, słoneczne barwy bardzo pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, co udowodniono naukowo. W takiej przestrzeni czujemy się dużo bardziej komfortowo. Zmienia się również nasze samopoczucie. Tak więc, jak sami widzicie, dobór odpowiedniego koloru farb do naszego mieszkania wcale nie jest taką przysłowiową „bułką z masłem”. Jednak podstawowa wiedza z tej dziedziny pozwoli skutecznie uniknąć błędów z tym związanych. Jeśli nie jesteśmy pewni, zapytajmy fachowca lub skorzystajmy z wielu dostępnych w internecie forów tematycznyc. Możemy tam znaleźć wiele inspiracji, które poddadzą nam masę świeżych i znakomitych pomysłów do wykorzystania we własnym domu, a gwarantuję, że efekt końcowy będzie wart wielu dni wyrzeczeń.

Kategoria Wybór materiałów
Tagi: , ,